PLATNOSŤ KUPÓNOV OD ZĽAVA DŇA JE PREDĹŽENÁ DO 30.06.2024

Príprava na pohovor do spoločnosti na B737

Momentálne nie sú voľné žiadne last minute ponuky
  5 hod. Simulátor B737
  499 €

priprava absolventov modulového al. integrovaného výcviku ATP(A) Frozen CPL, IR/ME SPA. Uchádzač môže ale nemusí byť držiteľom MCC.

Pre rezerváciu píšte na info@simulatorcentrum.sk

Rezervovať je možné termíny podľa otváracích hodín. Posledný možný vstup do simulátora (začiatok zážitku) je na konci otváracích hodín. Zobraziť otváracie hodiny

Rezervovať

Komu je výcvik určený?

Príprava na pohovor je určená pre absolventov, či už modulového alebo integrovaného výcviku ATP(A) Frozen CPL, IR/ME SPA. Uchádzač môže a nemusí byť držiteľom kvalifikácie MCC (Multi Crew Corporation) a podľa toho sa príprava na pohovor upraví. V tomto štádiu má pilot nálet približne 200h a počíta sa s tým, že nemá žiadne skúsenosti z veľkého lietadla.

 

Na akom simulátore bude výcvik prebiehať?

Naše simulátor centrum vlastní simulátor 737-800W tzv. Fixed Base alebo Home Cockpit, ktorý má plne funkčný kokpit 1:1 z oboch sedadiel. Simulátor perfektne poslúži uchádzačovi pred pohovorom na precvičenie úloh pred screeningom u budúceho zamestnávateľa.

 

Čo je predmetom prípravy v simulátor centre?

Záleží v akej aerolínii sa pilot uchádza o zamestnanie a od toho sa odvíja program. Poväčšine máme skúsenosti, že na výberových konaniach prevláda dole uvedená problematika. Teoretická príprava je u nás na učebni formou prednášky a prezentácie. Veľmi dôležitou súčasťou prípravy je núdzová situácia pilota. Treba vedieť, ako sa zachovať po vysadení motora, ako stabilizovať let, ako pracovať s núdzovými checklistami a veľmi dôležitou súčasťou je správne naučený model vyhodnotenia situácie s pilotom na druhom sedadle, teda CRM ku ktorému je potrebný správny decision making a briefing Cabin Crew s následným informovaním pasažierov.

 

Predmetom teoretickej prípravy na učebni sú témy z oblasti:

Teoretická príprava EU-OPS, Jeppesen, Hlukové postupy, Plánovanie záložných letísk, Plánovanie paliva, Práca s Operational Flight Plan, Predmet Performance  kategórie C, Poveternostné minimá, MEL, Notam, Metar, TAF, Správne vyhodnotenie podmienok stabilizovaného priblíženia, Núdzové situácie

 

Praktické cvičenie na simulátore 737 pozostáva z cvičení:

Zoznámenie sa s jetovým motorom, Briefing pilota letiaceho,  Odletenie SID alebo radarový odlet podľa hlukového postupu NADP1/2, Zatáčanie v priestore a využitie Flight Directoru a Flight Path Vectoru, Orientácia v priestore a určenie polohy, Vstup do vyčkávacieho obrazcu cez RAW DATA (konvenčná navigácia), Priblíženie ILS, Nepresné priblíženie, Go-Around, Jednoduchá núdzová situácia

 

Aký inštruktor vykonáva prípravu?

Aktívny pilot Boeingu 737 a zároveň má kvalifikáciu inštruktora a pôsobí ako inštruktor v organizácii ATO. Je držiteľom kvalifikácii inštruktora pre vykonanie výcvikov: CPL(A), IRI(A), MEP(L), SEP(L), VFR Night, PPL(A), SEP(L).